hlavní lumpark _ unor 2020
Jaro 2020
MU
Nabiré

Akce a novinky

Aktualizace k 18. 3. 2020

Soutěž s názvem Malujeme s Nabiré pokračuje i přes pandemii koronaviru. Malovat sice nyní nemůžete v dětské herně Lumpark, ale z domova nám svou fotku poslat můžete. A i tak jste ve hře o super ceny. Namalujte nosorožce, pošlete na press@jth.cz a můžete vyhrát například: volné vstupenky do Safari Park Dvůr Králově, Aquacentra Teplice, Botanické zahrady Teplice a nebo kompletní sady na výrobu slizu. Takže se doma nemusíte nudit, ale malujte a soutěžte se námi.

 

 

Malujeme s Nabiré. Tak zní název akce, která bude naše centrum provázet po celý měsíc březen 2020.
Od pondělí 2. března návštěvníci Nákupního centra Fontána mají možnost vidět dermoplastický model samice nosorožce bílého severního Nabiré.

A protože se jedná o unikátní možnost se setkat s tímto výjimečným tvorem, chceme uchovat na něj vzpomínku v podobě obrázků v dětské herně Lumpark. "Každé dítě, které navštíví Lumpark během měsíce března a namaluje nosorožce Nabiré, se dostává do soutěže o hezké ceny. 1. dubna 2020 vylosujeme ze soutěžního boxu výherce, kteří získají ceny od partnerů soutěže v podobě volných vstupů a dárků.

Ceny do soutěže věnují:
vstupenky - Safari Park Dvůr Králové
vstupenky - Aquacentrum Teplice
vstupenky - Botanická zahrada Teplice
kompletní sady na výrobu slizu - Megaslizoun

Samici Nabité naši návštěvníci uvidí v 1. patře před prodejnou Bushman.

Samice Nabiré byla posledním nosorožcem bílým severním, který žil v Evropě. Uhynula v roce 2015 v Safari Parku Dvůr Králové, kam se poté znovu vrátil její dermoplastický preparát. Nyní bude preparát s cílem seznámit veřejnost s příběhem nosorožců bílých severních přestěhován do Nákupního centra Fontána Teplice. "Nabiré od začátku roku byla představena veřejnosti v Praze a v Plzni. Od 2. března se mohou těšit obyvatelé města Teplice a zejména návštěvníci Nákupního centra Fontána. Samice Nabiré bude k vidění v centrální pasáži, kde nebudou chybět  další informace o životě nosorožců bílých severních. 

Samice byla jedním ze čtyř mláďat nosorožců bílých severních, které se kdy podařilo v lidské péči odchovat. Všechna se narodila v Safari Parku Dvůr Králové. V současné době jsou tito nosorožci z důvodu jejich pytlačení kvůli rohovině na pokraji vyhubení a mohou být zachráněni už jen díky umělým metodám reprodukce, na jejichž náročném vývoji spolupracuje dvorský safari park s dalšími institucemi po celém světě.

„Nabiré, která celý život prožila ve Dvoře Králové, je symbolem našich snah o záchranu nosorožců bílých severních v České republice. To je i důvod, proč jsme se rozhodli převézt ji do obchodního centra v Teplicích, kde se o osudu těchto zvířat a možnostech jejich záchrany mohou dozvědět tisíce lidí denně,“ říká Přemysl Rabas, ředitel dvorského safari parku.

 

Související odkazy:

Nabiré maluj ts new
multifunkce brozuraBossini online
Albert body velikonocesauna venek

Jste na stránce: Fontána nákupní centrum Teplice / Akce a novinky

 

Webové stránky vytvořila společnost Clickmedia webdesign.
Web používá pro správu obsahu Redakční systém Clips ®