leto 2019
summer party

Blog

Vrátila jste se z dovolené nebo jste se ve volném čase pilně, ale bezpečně opalovala a pyšníte se teď půvabně opálenou pletí. Jak takovou pleť vlastně líčit, abyste nepřekryla přirozený barevný tón? Nebo ji snad nelíčit vůbec?

„Opálená pleť nepotřebuje příliš vylepšovat make-upem. Stačí jen lehké barevné sjednocení pleti. Zapomeňte na výrazné líčení. Výraznější make-up si nechte na zimu. Světlá pleť si zaslouží více pozornosti i barviček,“ říká Renata Zelinková, zkušená vizážistka a make-up artistka značky L´Oréal Paris.

Přirozenost především!
Možná si nejste jistá, zda na opálenou pleť aplikovat make-up, váháte, zda použít pudr a tvářenku, jak jste zvyklé, či sáhnout po jiné textuře líčidel. Nejprve si dobře svou pokožku prohlédněte. Je rozcitlivělá a podrážděná? Je začervenalá?

„Pokud je čerstvě opálená pleť citlivá a lehce podrážděná, líčidly bychom ji jen zbytečně zatížily. Nechte ji raději odpočinout bez líčidel a pečlivě ji ošetřete hydratačním krémem,“ radí expertka ke střídmosti. Pleť si vydechne a získá čas se s podrážděním vyrovnat. Jestliže se přece jen bez líčení necítíte dobře, je alternativou použití průhledné matující báze. „Ta pleť neviditelně, ale přirozeně vylepší,“ vysvětluje vizážistka. „Pokud je pleť po opálení červená, využijte zelené báze, která pomůže opticky začervenání srovnat.“

Jakmile se pleť vzpamatuje, lze ji přece jen líčit – ale postupujte jinak, než když ji líčíte neopálenou. Renata Zelinková doporučuje následující:

- pleť lze vylepšit jemným BB krémem nebo tekutým jemným make-upem,
- k projasnění je nejlepší tekutý rozjasňovač,
- pryč se všemi krycími líčidly,
- důležitá je správná aktuální barva make-upu,
- pleť nepřirozeně neztmavovat tmavším make-upem,
- pudr jen na střed obličeje, nebo vůbec, pro mastnější typ pleti minerální pudr.

6 kroků pro bezchybné líčení opálené pleti
Požádaly jsme Renatu Zelinkovou o příklad hezkého líčení opálené Středoevropanky. Můžete se inspirovat pro své zaručeně efektní letní líčení.

1. Pleť
Použijte BB krém jen v tenké vrstvě. Máte-li pleť perfektní a nechcete se příliš líčit, pak aplikujte jen bronzer.

2. ​Obočí
Pročešte ho, tužkou doplňte chybějící místa a definujte tvar. Jestliže je obočí vyšisované, pomůže vám barevná řasenka, kterou obočí srovnáte i nabarvíte.

3. Oči
Rozjasněte je zlatým a bronzovým očním stínem. Můžete vylepšit jemnou tekutou linkou na horním víčku. Pro jemnější verzi linku naličte hnědou tužkou a zjemněte štětcem. Řasenku naneste na horní řasy a vytvořte jim maximální objem.

4. Tváře
Bronzerem nahraďte tvářenku. Pokud milujete lesky v tváři, pak naneste tekutý rozjasňovač nad lícní kosti, do vnitřních koutků, na hřbet nosu a nad horní ret.

5. Rty
Zalijte je jemnou lesklou rtěnkou. Barvu vybírejte podle svých představ. Jemná růžová bude slušet všem.

6. Finále
Nakonec přepudrujte jemně střed obličeje nebo použijte fixační sprej.

Zdroj: www.tetadrogerie.cz
 

 

marlenn jaro 2019Bushman trika
lodicky JG akceDr.Max červen
Albertmultifunkce brozura

Jste na stránce: Fontána nákupní centrum Teplice / Blog

 

Webové stránky vytvořila společnost Clickmedia webdesign.
Web používá pro správu obsahu Redakční systém Clips ®