leto 2019
summer party

Dolní Poohří - stálá expozice

Zábava,relax a odpočinek

Živý žatecký chmel, který proslavil region Dolního Poohří po celém světě, roste nyní přímo v centru Teplic. Je součástí výstavy Krásy Dolního Poohří v Nákupním centru Fontána, jejímž cílem je přilákat návštěvníky do této části kraje. Otevřena bude až do konce letních prázdnin.

„Chceme obyvatelům i lázeňským hostům ukázat krásy blízkého Dolního Poohří a přilákat je na výlet,“ vysvětlila ředitelka Destinační agentury Libuše Novotná Pokorná, která společně s Nákupním centrem Fontána a dalšími partnery výstavu připravila.

„Dolní Poohří je v Ústeckém kraji velmi specifické místo, kam by turisté měli určitě zavítat. V posledních letech už se tak opravdu děje,“ řekl při vernisáži hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Ten byl také jedním z prvních, kdo ochutnal netradiční míchaný nápoj Žatecký vidlák, který přímo před zraky nakupujících připravil student žateckého Středního odborného učiliště a Střední odborné školy SČMSD a s nímž získává ocenění na barmanských soutěžích. Kromě míchaných nápojů ochutnávali návštěvníci centra také piva ze dvou pivovarů – ze Žateckého pivovaru a z Chrámu Chmele a Piva v Žatci. K ochutnávání jim hrála skupina Alibi a dětské návštěvníky pobavil skřítek Hopík.

„Díky Chmelařskému institutu roste v nákupní pasáži skutečně živý chmel. Uvidíme, jak se mu bude dařit, je to takový experiment. Prošel jsem školením a budu ho zalévat,“ přislíbil na pódiu manažer nákupního centra Karel Schön. Kromě malé chmelnice si mohou návštěvníci centra prohlédnout exponáty z Chmelařského muzea v Žatci, fotografie z Dolního Poohří a panelovou výstavu o řece Ohři. Expozice budou ve Fontáně k vidění do konce června.

Otevírací doba:

Otevřeno každý den 9 - 21 hodin

Kontaktní informace:

http://dolnipoohri.eu/

 

Fotogalerie obchodu:

Jste na stránce: Fontána nákupní centrum Teplice / Obchody / Seznam obchodů » Dolní Poohří - stálá expozice

 

Webové stránky vytvořila společnost Clickmedia webdesign.
Web používá pro správu obsahu Redakční systém Clips ®