letni nakupy
doprava

Akce centra

Od 20. března 2020 je v provozu v Nákupním centru Fontána v Teplicích strom zvaný Rouškovník. Ten vždy tři dny v týdnu rozdává návštěvníkům centra a obyvatelům města Teplice látkové roušky zdarma.

„Rouškovník je v provozu v pondělí, ve středu a v pátek vždy od 11 hodin. Na každý výdejní den je připraveno 100 až 150 kusů roušek. Ještě se nestalo, aby nám nějaké zbyly. Vždy se rozdají,“ říká za NC Fontána Teplice Karel Schön.

Zajímavostí u Rouškovníku je skladba obyvatel města Teplice. „Ze začátku byla menší obava, aby k nám lidé opakovaně nechodili a nezneužívali Rouškovníku. Jak se ale ukázalo, potřeba mít doma rouška je natolik velká a tolik potřebná, že vždy přicházejí noví a noví lidé. Roušek prostě není stále dost a jak slyšíme od lidí, nikdo jim žádnou nedal, ani těm nejstarším. Jsme rádi, že lidé u nás v centru dodržují také bezpečnostní předpisy, zejména dvoumetrové odstupy,“ sdělil Karel Schön. 

V druhé polovině dubna navíc Nákupní centrum Fontána s Rouškovníkem vyjelo pomáhat i dalším lidem. „Na naší výzvu zareagovalo desítek obyvatel, nicméně rozhodnutí kam vyjet padlo na nemocnici Teplice, konkrétně oddělení chirurgie. První zásilka byla předána ve středu 22. dubna 2020, další budou následovat,“ říká Karel Schön.

Roušky šije několik dobrovolnic, kterým patří velké poděkování: Daniela Heinzlová, Lucie Snížková, Lenka Siedtmannová, Martina Hlyibová, Klára Kalábová a Jitka Drašnerová.

Benetton SS20letni soutez
Sleva Tera 60Planeo akceee
Dr.Max / 07innogy

Jste na stránce: Fontána nákupní centrum Teplice / Akce centra

 

Webové stránky vytvořila společnost Clickmedia webdesign.
Web používá pro správu obsahu Redakční systém Clips ®