letni nakupy

Nošení roušek je povinné, ale pokud máte delší vlasy, možná bojujete s tím, aby se vám nezamotávaly do gumiček či uvazovacích pásků. Případně aby nelezly za roušku. Máme pro vás tipy, jak na to vyzrát.


Dva typy roušek
Roušky se dají zavázat buď za uši, nebo za hlavu. Vázání za uši v podobě gumiček je nenápadné, rychlé a praktické. Hodí se zejména, pokud potřebujete roušku častěji sundávat a nandávat a také se hodí pro různé délky vlasů. Jejich nevýhodou je, že ne každému sedí unifikovaná délka (je potřeba délku gumiček zkorigovat) a po delší době mohou gumičky začít tlačit. Vázání za hlavu v podobě tkalounů či delších pásků je pevnější, rouška dobře sedne. Je to také lepší varianta na delší nošení, protože neotlačuje uši. Nicméně bude prostě vidět, vázání se nikde neschovají. Je tedy vhodnější spíše pro kratší vlasy, kde se tak nějak více ztratí. Ovšem krátké vlasy obvykle nemívají problém se zamotáváním vlasů do vázání. Co tedy s těmi delšími, které se do roušky čas od času zamotají?

Rozpuštěné vlasy
Tahle varianta se hodí pro polodlouhé vlasy, které se nedají dobře svázat a třeba culíky by vypadaly vyloženě nevhodně - trčící několikacentimetrové „štětky“ jsou roztomilé na malé holčičce, ale ne na dospělé ženě. Roušku s dlouhým vázáním za hlavu uvažte přes vlasy, v případě roušky s gumičkami je vsuňte pod vlasy, nasaďte na uši a vlasy přehrňte.
Tip:
Rozpuštěné vlasy fungují jako jistá ochranná bariéra. Přesto i tu byste měli pravidelně mýt šamponem. Vhodné jsou v tomto případě micelární šampony, jejichž micely dokážou rozrušit tukový obal koronaviru. Na barvené vlasy vyzkoušejte třeba NIVEA Jemný micelární šampon Pure Color (koupit v e-shopu) vhodný i pro každodenní použití.

Vysoko vyčesaný ohon
Culíky jsou první možností, která vás zajisté napadne, když se vám poprvé rozpuštěné vlasy zamotají do vázání, případně proniknou pod roušku a vlezou vám do úst nebo vás lechtají na tváři. Ten vysoko vyčesaný se hodí spíš pro roušku s gumičkami. Máte-li hodně vlasů, doporučujeme sčesat je do culíku v předklonu, pak se narovnat a svázat je spirálovou gumičkou, která netrhá vlasy.
Tip:
Proti poletování vlasů vám pomůže Wella Extra silný sprej na vlasy Wellaflex Frizz Control (koupit v e-shopu).

Nízký culík
Tato varianta culíku snese vedle roušky s gumičkami i roušku s křížem uvázanými tkanicemi. Můžete ji udělat s pěšinkou uprostřed nebo zvolit variantu bez pěšinky s hladce sčesanými vlasy.
Tip:
Aby vám v culíku vlasy nekrepatěly, byly hladce sčesané a příjemně se leskly, použijte na ně před sčesáním pár kapek Toni&Guy Séra pro lesk vlasů High Shine Anti Frizz (koupit v e-shopu).

Drdol
Vlasy vyčesané a stočené do drdolu vypadají upraveně a oproti culíku tolik nezatěžují pokožku hlavy hmotností vlasů při celodenním nošení. Hodí se pro oba typy roušek, a to s oběma typy vázání (jak křížem, tak vodorovně).

Nízký banán
Chytnout vlasy do dlaně, jako když je svazujete do culíku, pak je několikrát stočit do tvaru banánu a sepnout sponou, skřipcem nebo pírky – rychlé a efektní řešení. K tomuhle účesu si vezměte roušku s gumičkami, dlouhé vázání by vám nedělalo dobrotu.
Tip:
Celodenní spínání vlasům moc nesvědčí. Ošetřujte je nyní pečujícím šamponem a balzámem proti krepatosti, poletování či blednutí odstínu vlasů, např. Pantene Šamponem Hair Biology De-frizz & Illuminate (koupit v e-shopu) a Pantene Balzámem Hair Biology De-frizz & Illuminate (koupit v e-shopu).

Připravila: Teta Drogerie

wellness openinnogy
planeo akce do červnaBenetton SS20
JG 70%Bossini_neutralni jarni imagovka_Maly

Jste na stránce: Fontána nákupní centrum Teplice / Čtení na volný čas doma

 

Webové stránky vytvořila společnost Clickmedia webdesign.
Web používá pro správu obsahu Redakční systém Clips ®